صفحه اصلی

پمپ کارواش یا واترجت که به آن پمپ پیستونی هم گفته می شود، در برندهای مختلف از جمله پمپاک، میشلن، اینترپمپ، آنووی ریوربری و برتولینی و … وجود دارد. اگرچه این پمپ آب ها به پمپ کارواش شهرت دارند، مصارف و کاربردهای زیادی دارند. پمپ کارواش به سه نوع خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم می شوند. تفاوت این پمپ ها در قدرت موتور و فشار بار الکتریکی آنهاست. پمپ های خانگی معمولا تکفاز و پمپ های صنعتی سه فاز می باشند و از قدرت موتور بیشتری برخوردارند.

  • موتور پمپ کارواش
  • موتور برقی پمپ کارواش
  • پمپ  کارواش

اجزای پمپ کارواش به شرح ذیل می باشد :

  • شلنگ کارواش پمپ کارواش
  • نازل پمپ کارواش
  • سایر اتصالات پمپ کارواش

پمپ کارواش در نوع خانگی و صنعتی ارائه می گردد.

امروزه استفاده از دستگاه های پمپ کارواش خانگی به منظور شستشوی وسایل نقلیه و سطوح ساختمان استفاده می کنند.

دستگاه پمپ کارواش خانگی یک دستگاه شستشوی مکانیزه از رده دستگاه های نظافت صنعتی است که از قدرت پاشش آب با فشار بالا برای انجام عملیات شستشو استفاده می نماید.این کارواش ها طوری طراحی شده اند که آب معمولی را به آبی با فشار زیاد تبدیل می کنند و از طریق نازل هایی مخصوص، شستشو را انجام می دهند. استفاده از این دستگاه باعث صرفه جویی در زمان و مصرف آب می شود.
دستگاه های کارواش خانگی دسته ای از شوینده های فشار قوی هستند که حداکثر فشار قابل ارائه توسط آنها کمتر از 200 بار می باشد و غالبا در عملیات نظافت و شستشوی سبک بیرون از خانه همانند تمیز کردن باربیکیو، شستن ماشین، موتور و دوچرخه، نظافت پاسیو، شستشوی سنگفرش پیاده رو، شستشوی نمای خانگی، پنجره ها، فنس و نرده ها و حتی گاهی به منظور استفاده از نماشویی حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند.
پمپ کارواش صنعتی به کارواش یا اصطلاحاً واترجت پمپ کارواش صنعتی نامیده می شود، کارواش صنعتی از دو قسمت اصلی پمپ پیستونی و الکتروموتور تشکیل شده است، قسمت پمپ پیستونی کارواش صنعتی معمولا از پمپ های ایتالیایی تشکیل شده است که از معروفترین پمپ های پیستونی برای کارواش صنعتی می توان به برندهای برتولینی، اینتر پمپ ، آنووی، کمت و پمپاک اشاره کرد، قسمت دوم دستگاه الکتروموتور می باشد که با توجه به نیاز مشتری می توان از دینام های متفاوتی مانند، موتوژن تبریز، جمکو، کایجلی چینی و سایر الکتروموتور ها در این کارواش صنعتی استفاده کرد، ولی پر فروشترین پکیجی که مورد استقبال مشتریان می باشد پمپ های برتولینی و اینتر با الکتروتور موتوژن تبریز می باشد، که تا فشار 100 با برای اینتر و فشار 110 بار برای برتولینی به صورت تک فاز بوده و از الکتروموتور های تک فاز برای این پمپ های پیستونی استفاده می شود و برای پمپ کارواش صنعتی با فشار بالای 100 برای اینتر و 110 بار برای برتولینی از الکتروموتور های سه فاز استفاده می شود، توجه داشته باشد که برای کارواش های صنعتی از الکتروموتور های کلاچ دار استفاده کنید تا در طول عمر و کیفیت و کارایی کارواش صنعتی تاثیر بسزایی دارد.

پمپ های کارواش کومت :۱۱۷ بار- ۲۰۰ بار-۲۲۰ بار-۳۵۰ بار-۴۰۰ بار کومت ایتالیایی تمامی دارای سرسیلندر فسفر برنز می باشد که دارای استقامت بالاو دارای پکینگ های منجید دار می باشد که به سختی فرسوده می شود همچنین دارای میل لنگ های استیل که اصلا قابل خوردگی نمی باشد و دارای پیستون های سرامیکی ضد خش هستند و نیز شاتون ها از نوع فسفر برنز بوده و بهترین مزیت این پمپ ها نسبت به سایر پمپ ها در مقابل آب های شور و حرارتی است که بسیار مستحکم می باشد.ضمنا بدنه های اصلی پمپ با آلیاژ بالا ریخته گری شده که تحت هیچ شرایطی از بین نمی رود در ضمن پمپ های فوق دارای یکسال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش و تضمین قطعات می باشد.