پمپ کارواش

انواع پمپ کارواش و کاربردهای آن

پمپ کارواش یا واترجت که به آن پمپ پیستونی هم گفته می شود، در برندهای مختلف از جمله پمپ های کومت ایتالیا ، پمپک ، اینترپمپ، آنووی و برتولینی و … وجود دارد.

اگرچه این پمپ آب ها به پمپ کارواش شهرت دارند، مصارف و کاربردهای زیادی دارند.پمپ کارواش به سه نوع خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم می شوند.

تفاوت این پمپ ها در قدرت موتور و فشار بار الکتریکی آنهاست. پمپ های خانگی معمولا تکفاز و پمپ های صنعتی سه فاز می یاشند و از قدرت موتور بیشتری برخوردارند.نوع پمپی که در کارواش ها یا واترجت ها استفاده می شود, پمپ پیستونی است و به همین علت به این پمپ ها، پمپ پیستونی هم گفته می شود. در واقع پمپ کارواش یا واترجت یک وسیله ی شستشوست که پمپ پیستونی در داخل آن قرار دارد. موتور پمپ کارواش در دو نوع تکفاز و سه فاز موجود است.

از پمپ کارواش یا واترجت برای شستشو در مصارف خانگی مثل شستشوی اتومبیل، کف سالن و راهروها، شیشه و … استفاده می شود. اما پمپ کارواش یا واترجت در مصارف صنعتی هم کاربرد دارد. از مواردی که پمپ های کارواش در آن کاربرد دارند می توان به چربی برداری، رنگ بری، رسوب زدایی، شستشوی دستگاهها و تاسیسات صنعتی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. قابلیت پمپ های کارواش باعث شده است تا در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، سرامیک، لوله سازی و … از آنها استفاده شود.

عملکرد پمپ کارواش

پمپ کارواش به آب فشار می آورد و آن را از طریق نازل به سمت آلودگی می فرستد. قدرت پاک کنندگی پمپ خیلی بیشتر از شلنگ باغبانی است زیرا با فشار بیشتری می تواند آلودگی و کثیفی را از سطوح پاک کند.

آشنایی با اصطلاحات مربوطه در متن:

 GPM  فشار آب: معمولا فشار آب بین ۱ تا ۵ GPM است.هر چه فشار آب بیشتر باشد زمان کمتری برای شستشو مورد نیاز است. مصرف کنندگان حرفه ای، پمپ کارواش با فشار آب بالا می خرند تا کار بیشتری در طول روز انجام دهد.

 PSI فشار بار الکتریکی: فشار معمول پمپ کارواش بین ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ است. PSI فشاری که موتور وارد می کند را نشان می دهد. هرچند فشار واقعی بر سطح بستگی به نازل و فاصله ی نگه داشتن نازل از سطح دارد.

 CP قدرت پاک کنندگی: این حاصلضرب GPM در PSI است و قدرت پاک کنندگی کلی یک کارواش را نشان می دهد.

 اجزای پمپ کارواش

موتور: کارواش گازسوز برای قدرت خود از موتور استفاده می کند. موتورها با اندازه ی مخزن کمپرس شان بر حسب سانتی متر مکعب اندازه گیری می شوند. هر چقدر اندازه ی یک موتور بزرگتر باشد، قدرت آن بیشتر است.

موتور برقی: پمپ کارواش برقی برای تامین قدرت برق خود به موتور نیاز دارد. قدرت موتور برقی بر حسب وات و آمپر محاسبه می شود.

پمپ: اکثر پمپ های به کار رفته در کارواش های خانگی به صورت پمپ محوری هستند که کیفیت متوسطی دارند. کارواش های صنعتی و گران تر از پمپ های پیستونی سه فاز استفاده می کنند. کارواش های کوچکتر از موتورهای متحرک استفاده می کنند.

شلنگ کارواش: شلنگ کارواش در طول و قطر های متنوع و همچنین جنس و اتصالات گوناگون وجود دارند. به طور معمول قطر شلنگ دولا سیم ¼ اینچ است. مصرف کنندگان حرفه ای از شلنگ های دولا سیم با قطر ۳/۸ اینچی استفاده می کنند و مخصوص فشار آب بالا هستند. جنس بیشتر شلنگ ها از پلاستیک است. در بیشتر پمپ کارواش های برقی شلنگ پلاستیکی داخل جعبه و در پمپ کارواش های گازسوز بیرون جعبه به مشتری عرضه می شود. اگر بخواهید می توانید شلنگ پلی اورتان که انعطاف پذیرتر، بادوام تر و سبک تر است را هم سفارش دهید که هزینه ی جداگانه دارد.

نازل: نازل آب را در جاهای مختلف با فشارهای متفاوت پخش می کند. ۷ نوع نازل وجود دارد: نازل صفر درجه، یک جت آبی نقطه ای می سازد. نازل ۴۰ درجه ای آب را پخش می کند بنابراین به سطح بیشتری آب می رساند و فشار را کمتر می کند. یکی از نازل هایی که برای سطوح سخت خیلی استفاده می شود نازل توربوی روتاری (دوار) است. این نازل صفر درجه با دور موتور ۳۰۰۰ می چرخد و می تواند تا شعاع ۲۵ درجه از اطرافش را تمیز کند.

سایر اتصالات :۱۰ قطعه ی قابل اتصال دیگر برای افزایش قابلیت پاک کنندگی وجود دارد. یکی از پر کاربردترین پمپ کارواش های مخصوص سطح از ۲ نازل روتاری (دوار) استفاده می کند. این نازل با سری گرد، محوطه های بزرگ را سریع تر تمیز می کند.

مقایسه ی پمپ کارواش گازسوز و پمپ کارواش برقی

پمپ کارواش گازسوز

مزایا:

قدرت بالاتر

قابل حمل بودن (چون نیازی به برق ندارد)

دوام بیشتر قطعات

معایب:

قیمت بالاتر (نسبت به قدرت موتوری که  دارد معقول است)

هزینه تعمیر و نگهداری بالا

سروصدای زیادتر

دود

وزن و اندازه ی بالاتر

پمپ کارواش برقی

مزایا:

قیمت مناسب

سروصدای کمتر

قابل استفاده در داخل ساختمان، بدون دود

هزینه تعمیر و نگهداری پایین تر

معایب:

قدرت موتور کمتر

چون نیاز به برق دارد سیار نیست

سیم مزاحم

دوام کمتر به دلیل پلاستیکی بودن قطعات

انواع پمپ های شوینده های فشار قوی

عملکرد اصلی هر واتر جت  به پمپ آن بر می گردد. پمپ آب را از ورودی دریافت کرده و وظیفه افزایش فشار را بر عهده می گیرد. پمپ ها خود دارای انواع گوناگونی هستند. با توجه به محدوده بالای فشار کاری دستگاه های واترجت در آنها از پمپ های جابجای مثبت رفت و برگشتی استفاده می شود. این نوع پمپ ها شامل دو شیر باز و بسته و یک بخش متحرک است. عملیات این پمپ ها دارای دو بخش آبگیری و فشاردهی می باشد.

آبگیری پمپ بدین صورت است که بخش متحرک به سمت عقب رفته و فشار منفی ایجاد می نماید، در نتیجه شیر آب ورودی باز و شیر خروجی بسته می شود و شرایط برای ورود و آب گیری محفظه داخلی پمپ مهیا می گردد. فشار دهی پمپ نیز بدین صورت است که بخش متحرک رو به جلو حرکت کند و فشاری مثبت به آب داخل محفظه وارد نماید. این امر باعث بسته شدن شیر آب ورودی و باز شدن شیر آب خروجی گشته و به این ترتیب آب فشار قوی از پمپ خارج می گردد.

تفاوت پمپ پیستونی و پلانجری در واترجت

بخش متحرک در پمپ های رفت و برگشتی می تواند از نوع پیستون و یا پلانجر باشد. پیستون از یک بازوی بلند و باریک به همراه یک صفحه فوقانی عریض تشکیل شده که در فشار های بالا به دلیل طول زیاد بازوی باریک احتمال خم شدن آن افزایش می یابد. به همین دلیل پیستون در فشار های بالا مورد استفاده قرار نمی گیرد. در فشار های بالا به دلیل نیاز به استحکام بیشتر در بخش متحرک از پلانجر که به صورت یک استوانه ضخیم می باشد استفاده می گردد.

 انواع انتقال نیرو در پمپ های رفت و برگشتی

نیروی محرکه پمپ توسط یک موتور تامین می شود. با توجه به اینکه حرکت موتور دورانی و حرکت پمپ رفت و برگشتی بوده، نیاز است تا بخشی به منظور تبدیل دوران به حرکت خطی در سیستم پمپ وجود داشته باشد. سیستم انتقال نیرو را می توان به دو گونه صفحه غلتان و میل لنگ تقسیم نمود. در مدل صفحه غلتان انرژی موتور به یک صفحه غلتان وارد شده و صفحه با یک حرکت غیر یکنواخت شروع به چرخش می کند.

در بخشی از حرکت صفحه، به پلانجر فضا داده می شود تا توسط فنر ها به عقب رانده شده و عملیات آبگیری به درستی انجام گیرد. سپس در بخش دیگری از حرکت صفحه، با اعمال فشار به بخش انتهایی پلانجر، آب پر فشار به بیرون حرکت می یابد. چینش پلانجر در چنین پمپ هایی به صورت غیر خطی و مثلثی شکل می باشد. مدل میل لنگ دارای یک میله باخلل و فرج است. با چرخش میله که میل لنگ گفته می شود به سمت فرورفتگی، فنر ها امکان عقب راندن پلانجر را پیدا می کنند و عملیات آب گیری انجام می شود و با چرخش آن به بخش برآمدگی، پلانجر را رو به جلو هل داده شده و موجب اعمال فشار به آب و خروج آب با فشار بالا می گردد. چینش پلانجر در چنین پمپ هایی به صورت خطی می باشد.

استفاده از پلانجر های استیل ضد زنگ و روکش سرامیکی فشرده

به دلیل نیاز به استحکام بالا و شرایط برخورد با آب و احتمال زنگ زدگی، پلانجر ها را از جنس استیل ضد زنگ می سازند که علاوه بر توانایی برخورد طولانی مدت با آب از هدایت گرمایی مطلوبی نیز برخوردار باشد. در مدل های صنعتی واترجت به دلیل توانایی کار مداوم، بر روی قسمت فوقانی پلانجر یک لایه سرامیکی فشرده قرار می دهند که به دلیل سایش بسیار پایین، طول عمر بالاتری را برای پمپ رغم می زند.

اهمیت جنس سرسیلندر پمپ

سرسیلندر بخش مهمی از پمپ می باشد که متشکل از شیر باز و بسته، محل حرکت پلانجر و محفظه آب می باشد. مجاورت مداوم با آب و حرکت رفت و برگشتی پلانجر درون سرسیلندر آن را تحت استهلاک و فشار شدید قرار می دهد. به همین دلیل انتخاب آلیاژی مقاوم برای سرسیلندر جزو مشخصه های مهم هر پمپ می باشد. سرسیلندر های ساخته شده از جنس برنج فشرده و یا استیل ضد زنگ دارای قدرت و مقاومت بالایی بوده و طول عمر بالاتری را تضمین می کنند.

مقاوم بودن برخی پمپ ها در برابر شرایط کاری بدون آب

افزایش دما و اصطکاک جزو اولین مواردی هستند که در صورت عدم وجود آب برای پلانجر و پمپ اتفاق افتاده و موجب از کار افتادن آن می شود. در پمپ هایی که پلانجرهای آن از داخل یک حلقه تفلون-گرافیت عبور می کنند به دلیل ویژگی نرم ایجاد شده، هر دو عامل دما و اصطکاک کاهش می یابد. این نوع پمپ ها می توانند زمان بیشتری نسبت به پمپ های معمولی نبود آب و خشکی محیط را تحمل کنند.